Vores konsulenter

Vi tager det personligt!

Og hvad mener vi så med det?

Der ligger faktisk flere ting heri. For det første har vi den holdning, at en konsulent ikke bare er et CV, men at det er personen bag, der gør forskellen. En person kan være nok så dygtig på det teoretiske eller det praktiske plan, men det hjælper ikke så meget hvis personerne ikke er i stand til at formidle denne viden til andre mennesker.

Faglig dygtighed og personlige egenskaber går hånd i hånd

Faglig dygtighed og erfaring er selvfølgelig grundlaget for overhovedet at kunne indgå i konsulentrollen. Hvad der for os er mindst lige så vigtigt er en række personlige egenskaber, såsom indlevelsesevne, situationsfornemmelse, kommunikation, engagement og entusiasme.

Vi tager alle opgaver “personligt” forstået således at uanset opgavens størrelse og karakter vil den blive gennemført med et personligt engagement og entusiasme.

Bettina Nielsen

Bettina Nielsen

Direktør

Kontakt

+ 45 30 94 93 69
bettina.nielsen@s-d.dk

Flemming Hartwich

Flemming Hartwich

Konsulent

Kontakt

+ 45 21 43 67 50
flemming.hartwich@s-d.dk

Harriet Hansen

Harriet Hansen

Konsulent

Kontakt

+ 45 31 39 53 67
harriet.hansen@s-d.dk

Helle Torp Eklund

Helle Torp Eklund

Konsulent

Kontakt

+ 45 30 94 93 67
helle.torp@s-d.dk

Klaus Hansen

Klaus Hansen

Konsulent

Kontakt

+ 45 24 67 78 66
klaus.hansen@s-d.dk

Kurt Hansen

Kurt Hansen

Konsulent

Kontakt

+ 45 24 65 72 84
kurt.hansen@s-d.dk

 Lars Frederiksen

Lars Frederiksen

Konsulent

Kontakt

+ 45 31 15 08 87
lars.frederiksen@s-d.dk

 Marie Dorthea Sørensen

Marie Dorthea Sørensen

Konsulent

Kontakt

+ 45 20 91 86 26
marie.sorensen@s-d.dk

 Mark Surrow

Mark Surrow

Konsulent

Kontakt

+ 45 60 13 12 01
mark.surrow@s-d.dk

Morten Strand

Morten Strand

Partner

Kontakt

+45 30 94 93 64
morten.strand@s-d.dk

 Per Strand

Per Strand

Adm. Direktør & Partner

Kontakt

+ 45 30 94 93 62
per.strand@s-d.dk

 Peter Hauge Jensen

Peter Hauge Jensen

Konsulent

Kontakt

+ 45 29 13 58 83
peter.hauge.jensen@s-d.dk

Peter Huber

Peter Huber

Konsulent

Kontakt

+ 45 30 94 93 65
peter.huber@s-d.dk

Søren Philipsen

Søren Philipsen

Konsulent

Kontakt

+ 45 30 46 45 42
soren.philipsen@s-d.dk

Uffe Bay Andersen

Uffe Bay Andersen

Konsulent

Kontakt

+45  61 22 30 55
uffe.bay@s-d.dk

Uffe Donslund

Uffe Donslund

Partner

Kontakt

+45 30 94 93 63
uffe.donslund@s-d.dk

© Copyright - Strand & Donslund 2018